Who we are
Message from the Chair
Parent Reps 2023-2024
Parent Calendar
Our Meeting archive
Resources for Parent Reps
News & Info
Our Meeting reports
Login
Contact the PC Chair:
Shane Ross
Find the
PC rep for your school
Who we are
Message from the Chair
Parent Reps 2023-2024
Parent Calendar
Our Meeting archive
Resources for Parent Reps
News & Info
Our Meeting reports
Parent Reps 2023-2024
Home
/
Who we are
/
Parent Reps 2023-2024
Click on the name of the parent or alternate representative for your school to send them an email.
School
Region
Parent Representative
Alternate
Beacon Hill
Region 1
Marcia Ploplis
Annie Smith
Birchwood
Region 1
Derek Kenny
TBD
Christmas Park
Region 1
Jesse Linklater
Tasha Papasotiriou
Dorset
Region 1
Cindy McCartney
Traci Potenza
Edgewater
Region 1
Mike Nother
Wendy Pearson
Evergreen
Region 1
Richard Thorpe
Jonathan Graham
Forest Hill Jr
Region 1
Tanja Minisini
TBD
Forest Hill Sr
Region 1
Tanja Minisini
Eric Olsthoorn
John Rennie
Region 1
Colleen Boyarchuk
Ian Friedman
Macdonald
Region 1
Tracy-Ann Curtis
Jacqueline Barbieri
Mount Pleasant
Region 1
Christine Jastrzebski
TBA
Pierre Elliott Trudeau
Region 1
Stacie Bouchard
Leia Pare
Soulange
Region 1
-
-
St. Patrick
Region 1
Doug Bentley
Michael Barron
Westwood Jr
Region 1
Richard Langlois
Kalpesh Patel
Westwood Sr
Region 1
Philippe Courtois
Tanja Minisini
Beaconsfield
Region 2
TBD
TBD
Beechwood
Region 2
Tamara Szulzinger
Robert Sutherland
Horizon
Region 2
TBD
TBD
Kingsdale
Region 2
Adam Feldstain
TBD
Margaret Manson
Region 2
Nadia Iacino
Uros Milekic
Pierrefonds Comprehensive
Region 2
Brenda Tremellen
Greg Piggins
Sherbrooke Academy Jr.
Region 2
Kristy Robertson
Navinta Dua
Sherbrooke Academy Sr.
Region 2
Travis Chalmers
Natalie Mountain
Springdale
Region 2
Jeseca Stephens
TBD
St. Anthony
Region 2
Shane Ross
Zach Meltzer
St. Charles
Region 2
Steve Orenbach
Rebecca Vann
St. Edmund
Region 2
Tessa MacLean
TBD
Sunshine Academy
Region 2
Richard Frazao
Carla Valerio
Terry Fox
Region 2
Kim Teolis
TBA
Westpark
Region 2
Alaina Charszan
Tiffany Uman
Wilder Penfield
Region 2
Eric Thibault
TBD
Allion
Region 3
Annette Banton
TBD
Beurling Academy
Region 3
Linda Dalterio
Charline Downer
Children’s World
Region 3
Susan Mintzberg
Alicia Mancini
Clearpoint
Region 3
Marc Lucke
Dominique Bensadoun
Dorval
Region 3
Jinny Conte
Micheline Alexis
Lakeside Academy
Region 3
TBD
TBD
Lasalle Community Comprehensive
Region 3
Armit Grewal
Julia Gregory
Lasalle Jr
Region 3
Zahra Ibrahim
Natasha Brathwaite
Lasalle Sr
Region 3
Nyka Rodney
Megan Bradley
Maple Grove
Region 3
Oumy Dia
David Marcogliese
Riverview
Region 3
Heidi Van Regan
TBD
St. John Fisher Jr
Region 3
Tom Fullerton
Nadia Lawand
St. John Fisher Sr
Region 3
Nadia Lawand
Erica Follon
St. Thomas
Region 3
Tifanie Valade
Loretta Kao
Verdun
Region 3
Patrick Bagstad
TBA
Special Needs Advisory Committee
SNAC
Annette Banton
Sara Hossaini
Planar Client Options
Layout Style
Wide
Boxed
Theme Preview